«Έλιωσε» τη Νάπολι και προκρίθηκε η Μπαρτσελόνα!

Published

on

στους-8-του-champions-league-η-μπαρτσελόνα-562929430

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, πίεσαν και στο 14ο λεπτό ήρθε το γκολ. Ηταν αποτέλεσμα εξαιρετικής ομαδικής προσπάθειας με τον Κανσέλο να βλέπει την κίνηση του Ραφίνια και να του περνά την μπάλα κάθετα. Ο Βραζιλιάνος γύρισε στο σημείο του πέναλτι και ο Φερμίν Λόπεθ με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Προτού οι φιλοξενούμενοι αντιδράσουν, η Μπαρτσελόνα πέτυχε και δεύτερο γκολ.

Η Νάπολι αντέδρασε και ο Ραχμάνι μείωσε σε 2-1.

Οι Ναπολιτάνοι μπήκαν δυνατά στην επανάληψη, ζήτησαν πέναλτι στο 50′ σε πτώση του Οσιμέν, χωρίς όμως ο διαιτητής να δείξει παράβαση.

Η Μπαρτσελόνα ανέβασε ρυθμό και έχασε ευκαιρίες, αλλά στο 83′ ήρθε το γκολ που σφράγισε την πρόκριση.

Οι Σέρτζι Ρομπέρτο και Γκουντογκάν «έκρυψαν» την μπάλα και ο Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το 3-1.

Μπάγερν Μονάχου, Παρί Σεν Ζερμέν, Ρεάλ Μαδρίτης, Μάντσεστερ Σίτι, Άρσεναλ και Μπαρτσελόνα είναι οι ομάδες που βρίσκονται ήδη στα προημιτελικά.